Reflexný pás žltý pre pevný povrch Reflexite® VC104+

3,20  /m

Reflexný pás žltý pre pevný povrch

Katalógové číslo: 70701 Kategórie: Značka:

Popis

Dĺžka – 50m
Šírka – 50mm

Samolepiaci reflexný pás – HOMOLOGÁCIA EHK104
Cena je uvedená za 1m a jednu farbu. Balenie 50m rolka, v troch farbách : biela, červená, žltá. Minimálny odber 1m.
Rozmery: šírka 5 cm, dĺžka 50 metrov.

Na Slovensku je platné nariadenie vlády SR číslo 349/2009 Z.z., ktoré zavádza ako povinné odrazové označenie na zvýšenie viditeľnosti a rozoznateľnosti podľa predpisu EHK 104. Povinnosť sa týka vozidiel kategórie N s najväčšou prípustnou hmotnosťou prevyšujúcou 7,5 t a všetky vozidlá kategórie O3 a O4 prihlásené do evidencie vozidiel v SR.
a) od 10. októbra 2009; to platí pre vozidlo, ktoré bolo prvýkrát prihlásené do evidencie vozidiel od 10. októbra 2009
b) od 1. júla 2010; to platí pre vozidlo, ktoré bolo prvýkrát prihlásené do evidencie vozidiel od 1. januára 2005 do 9. októbra 2009
c) od 1. januára 2011; to platí pre vozidlo, ktoré bolo prvýkrát prihlásené do evidencie vozidiel od 1. januára 2000 do 31. decembra 2004
Montáž a umiestnenie odrazového značenia na zvýšenie viditeľnosti a rozoznateľnosti musia byť vykonané podľa bodov 6.21 predpisu EHK č. 48 minimálne série zmien 03, pričom na boku možno použiť biele alebo žlté odrazové označenie a vzadu červené alebo žlté odrazové označenie. Obrysové alebo líniové označenia dopravných prostriedkov slúžia na zvýraznenie bočných a zadných strán vozidiel. Zvyšujú ich viditeľnosť obzvlášť v nočných hodinách a pri zhoršenej viditeľnosti ako je hmla, dážď…. Ich montáž by mala označiť, pokiaľ je možné, čo najbližšie celkový tvar kamiónov, prívesov a návesov. Prínos a bezpečnosť tohto značenia je podložená radom experimentov a štúdií, ktoré jednoznačne poukazujú na výrazný pokles nehodovosti (viac ako o 41 %).
Reflexné pásy Reflexite® VC104+ sú najtenšie a najprispôsobivejšie, ktoré sú k dispozícii na trhu. Tieto pásy sa aplikujú jednoducho bez pretmelovania hrán, po nalepení nevyžadujú žiadnu ďalšiu úpravu, sú odolné voči odieraniu a voči vysokotlakému umývaniu. Výhodou reflexných pásov Reflexite® VC104+ je, že sú vyrobené z jednovrstvovej fólie, ktorá sa nezošúpe ako iné viacvrstvové šupinaté fólie. Výhodou tejto jednovrstvovej fólie je, že umožňuje aplikáciu aj na autoplachty v jednej súvislej línii, ktorá sa pri zhrňovaní plachty nezlomí, nepoškodí a nezošúpe. Dôležité je, aby sa reflexné pásy nelepili na diery, hrdzu, odlepujúcu sa farbu a roztrhanú plachtovinu.

Samolepiace reflexné pásy od firmy Reflexite® sú v ponuke vo farbách biela, žltá a červená pre:
– pevné povrchy
– pre plachtovinové povrchy
– plachtovinové povrchy – segmentované
– pre cisterny