Plachta na terasu a prístrešok

FLIZE | ŠPECIALISTA NA TECHNICKÉ TEXTÍLIE

Náš plachtový program je rozmanitý a spadá doň aj plachta na terasu a prístrešok. Vyrábame ju na mieru, pričom jej veľkosť, farbu a ostatné aspekty prispôsobujeme nielen konštrukcii a veľkosti terasy, ale aj požiadavkám zákazníka.

Ako naše krycie plachty, plachty na altánok, autoplachty – výroba a servis či plachty – membránová architektúra, tak aj plachta na terasu a prístrešok je vyrábaná z kvalitných materiálov, ktoré prispievajú k pevnosti a stabilite, farebnej stálosti a v neposlednom rade aj k dlhej životnosti plachty. Garantujeme jej úžasnú odolnosť voči celoročným poveternostným vplyvom. Či už svieti slnko, padá dážď alebo fúka vietor, plachta na terasu a prístrešok si uchováva svoje vlastnosti. Podobne ako tieniaca plachta, tak aj plachta na terasu a prístrešok eliminuje prenikanie slnečných lúčov do priestoru. Oceníte to obzvlášť počas horúcich letných dní. Slnko zároveň nesvieti na terasový nábytok a zariadenie, ktoré nebude zbytočne blednúť.

Prečo je plachta na terasu a prístrešok skvelou voľbou?

Ešte stále uvažujete, či je plachta na terasu a prístrešok dobrým riešením? Tu je niekoľko dôvodov, ktoré hovoria v jej prospech:

– letná búrka vás už nevyženie z terasy do domu – zaiste nie je príjemné, ak vám posedenie či rôzne voľnočasové aktivity na terase pokazí nepríjemné počasie,

– jednoduchá manipulácia – plachtu si viete prispôsobiť podľa aktuálnej potreby,

plachta na terasu a prístrešok predlžuje tzv. terasovú sezónu o niekoľko týždňov – to znamená, že terasu môžete aktívne využívať prakticky od začiatku jari až do prvých mrazivých dní,

– útulnejšie prostredie, ktoré je chránené pred neželanými zvieracími návštevníkmi (mačky, vtáky, hmyz a i.),

plachta na terasu a prístrešok poskytne želané súkromie – zvedavá susedka či okoloidúci po ulici predsa nemusia vidieť, ako si leňošíte na vlastnej terase, ukladáte vypratú bielizeň na stojan, cvičíte alebo čítate knihu.

Dodáme, že plachta na terasu a prístrešok sa hodí do domácností aj rôznych komerčných prevádzok (kaviarne, reštaurácie, cukrárne a pod).

Plachta na terasu a prístrešok podľa vašich predstáv

Keďže každá terasa či prístrešok sú priestorovo aj konštrukčne individuálne navrhnuté a postavené, tak je logické, že aj plachta na terasu a prístrešok musí byť vyrábaná individuálne – podľa požiadaviek na rozmer, tvar aj farbu. Zvyčajne má zosilnené okraje, ktoré sú lemované a osadené príslušenstvom pre uchytenie (prispôsobujeme podľa umiestnenia plachty na konštrukcii).

Medzi zákazníkmi je obľúbená aj priehľadná plachta na terasu a prístrešok, ktorá priestor chráni pred výčinmi počasia a zároveň doň prepúšťa prirodzené denné svetlo. Je skvelou voľbou v prípade, ak terasu zároveň využívate ako súkromnú mini botanickú záhradu alebo skleník – teda v nej máte veľa kvetín a iných rastlín.

Plachta na terasu a prístrešok

Rolovacie bočné prevedenie

Rolovacia bočná plachta na terasu a prístrešok

Zhrňovacie bočné plachty

Zhrňovacia bočná plachta na terasu a prístrešok

Ďalšie výhody plachty na terasu a prístrešok

 • zakladáme si na elegantnom prevedení plachiet, ktoré podčiarkne ich estetickosť.
 • zaiste oceníte, že plachta na terasu a prístrešok má nízku hmotnosť a vynikajúcu pružnosť aj trvácnosť,
 • plachta na terasu predstavuje ochrannú bariéru medzi prachom, poletujúcim lístím a ostatným znečistením, ktoré by sa inak dostalo do terasy – na jej podlahu, nábytok a ďalšie zariadenie (čiže ho nemusíte príliš často utierať či umývať),
 • letná horúčava nezvykne byť šetrná ku kvetom, ktoré v dôsledku nej vyschýnajú – slnečnú páľavu stopne plachta na terasu a prístrešok,
 • vytvorte z terasy obytnú časť – postačí plachta na terasu a prístrešok od Flize – môžete si vychutnávať raňajky či obed na čerstvom vzduchu, s dokonalým výhľadom na dvor alebo sušiť bielizeň bez zbytočného zapínania sušičky, príp. pokojne čítať knihu a zároveň robiť dozor nad deťmi hrajúcimi sa v záhrade (pričom nemusíte každých 10 minút vybiehať z domu a zisťovať, či nevyviedli nejaké huncútstva).

Výhody pre komerčné prevádzky (reštaurácie a pod.):

 • predĺženie terasovej sezóny,
 • zákazníci si budú objednané jedlo vychutnávať na čerstvom vzduchu a pri výhľade na pešiu zónu či historickú pamiatku,
 • plachta na terasu a prístrešok umožňuje prúdenie vzduchu, čiže obzvlášť počas horúcich dní nebude na vašich zákazníkov páliť slnko, pretože budú bezpečne a pohodlne usadení v tieni, pod zakrytou terasou.

Chcete aj vy svoju terasu či prístrešok doplniť plachtou? Radi vám pomôžeme. Postaráme sa o celý proces, teda od návrhu, výrobu až po montáž.

Realizujeme aj oplášťovanie špeciálnou Crystal fóliou – od manuálneho až po elektrické manipulovanie.

Vlastnosti produktu

 • presne na mieru, podľa požiadaviek zákazníka,
 • priesvitná Crystal varianta,
 • dlhá životnosť, overené materiály,
 • možnosť potlače, reklamy,
 • rolovacie, zhŕňacie, manuálne, elektrické,
 • možnosť nehorľavého prevedenia,
 • množstvo spôsobov uchytenia,
 • k dispozícii v mnohých farbách,
 • možnosť okien, dverí.

Katalógy (formát PDF):

Precontraint 705 GBES

Rýchly kontakt

Máte otázku alebo záujem o naše služby?
Ozvite sa nám!

VOLAJTE: ‭+421/904 535 933